Öğrencilerimizin Gözünden

Rabia

Rabia Doymaz

2016 Mezunu

Mayıs 2019

İnşaat mühendisleri için başarılı olmanın ilk adımı üniversitede edindiğiniz teorik bilgileri, meslek hayatınızda uygulamaya koyabilme yetisine sahip olmaktır. Yeditepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü seçmemin en büyük sebebi, bu bölümde alacağım eğitimin kalitesinin yani sıra, gerek eğitim sırasında tamamladığımız iki staj, gerek de eğitim hayatımız boyunca gerçekleştirdiğimiz saha ve fabrika gezileri, mesleğinde başarılı kişilerce verilen seminerler, eğitimler sayesinde okulda öğrendiğimiz bilgileri is hayatında kullanabilme becerimizin artırılmasıdır. Kariyerinin başlarında bir inşaat mühendisi olarak, beraber çalıştığım meslektaşlarımla kendimi kıyasladığımda, Yeditepe Üniversitesi’nde aldığım modern ve vizyonlu eğitimin is hayatinin ihtiyaçlarına hitap etmesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görmüş oldum. Ek olarak, öğretim dilinin İngilizce olması ve öğretim üyelerinin İngilizcenin aktif ve doğru kullanımı konusundaki hassasiyeti, kariyerini enternasyonal firmalarda geliştirmek isteyen meslektaşlarım için diğer bir kazanım olacaktır. Alanlarında uzman öğretim üyelerine rahatlıkla ulaşabiliyor olmak, hem eğitim hem de gelecek planlama konusunda aklınıza takılan konuları danışabilme kariyer hedeflerinizi belirlerken sizi bir adim öne geçirecektir.

Deniz

Deniz Doğru

2017 Mezunu

Mayıs 2019

Yeditepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu olmanın bana kazandırdığı mantıksal, analitik ve eleştirel düşünme becerileri; iş ve akademik hayatımda bana birçok ayrıcalık kazandırdı. Bu beceriler doğrultusunda öğrencilik dönemimde edindiğim bilgileri iş hayatımda kullanmayı öğrendim. Yurtdışı inşaat projelerinde çalışan bir mezun olarak aldığımız eğitimin evrenselliğini ve derslerin İngilizce işlenmesinin avantajını fark edilir derecede hissediyorum. Sosyal ve kültürel aktiviteler, grup çalışmaları, öğrenci sunumları, teknik geziler ve laboratuvar çalışmaları; özgüven sahibi, iletişim becerileri yüksek ve grup çalışmasına yatkın bir birey olarak kendimi geliştirmemi sağladı. Saygıdeğer öğretim üyelerimizle öğrencilik dönemimde sürekli diyalog içinde olma şansı, aktif bir öğrenim görme ve daha sonrasında da devam eden iletişimimiz hayat boyu öğrenme imkânı sundu.

merve

Merve Temel

YÜ İnşaat Mühd. ve Mimarlık Bölümü

4. Sınıf Çift Anadal Öğrencisi

İnşaat mühendisliği ve mimarlık bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Yeditepe Üniversitesi, inşaat mühendisliği bölümünde okuma isteğim hep vardı. Derslerde öğrenci sayısının az olması, öğretmenlerle birebir ders işleme olanağı sağlıyor. İstediğiniz şeyi bizzat odasına gidip kendisiyle konuşabiliyorsunuz ve hepsi alanında iyi, uzman hocalar. Laboratuvar ve ekipman yeterliliği olan bir bölüm. Okulun kampüs ortamı çok güzel. İstediğiniz gibi eğitim programlarına katılabilirsiniz. Çift anadal, yan dal, yurtdışı vs. gerçekten yapmanızı destekleyen bir bölüm ve okul. Sene içinde bir sürü konferans, tiyatro, etkinlik olur. Kendinizi geliştirip sosyal bir üniversite hayatı için son derece uygun. Eğitim programı ve ders yoğunluğu bence son derece güzel, yoğun bir şekilde eğitim görüyorsunuz, eğitimin İngilizce olması da bir avantaj.

mabas

Mustafa Abaş

YÜ İnşaat Mühd. Bölümü

4. Sınıf Öğrencisi

2014 senesinde Yeditepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Lisans Pr. YÖK burslu olarak kazandım. Şu an 2. Sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatıma devam etmekteyim.  Okulum ve bölümüm ile ilgili yaşadıklarımı paylaşmadan önce bu bölümü düşünen arkadaşlarıma söylemek istediklerim ; tam anlamı ile size her yeni bir şey öğrendiğinizde heyecan katan, sürekli değişim ve gelişim içerisinde olan, kendiniziçok  farklı alanlarda geliştirme imkanı sunan bir bölüm inşaat mühendisliği. 2 senelik fakülte hayatımda gördüğüm ve çevremdeki sohbetlerden işittiğim kadarı ile çok derinlemesine bir bölüm. 2014  senesinde hazırlık eğitimime başladığımda ciddi  anlamda heyecan duyuyordum çünkü ciddi bir İngilizce eğitimi alacaktım ve bu 1 yıllık eğitim tam anlamı ile beklentimi karşıladı diyebilirim.  Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Okulu öğrencilerine bir dilin temel kolları olan  okuma , yazma , dinleme , dil bilgisi ve konuşma anlamında çok şey katıyor.  Düzenli olarak verilen çalışmalar ; her şeyin açıklanarak ilerlenmesi bu dilde bizleri iyi yerlere getiriyor diyebilirim. Aktif bir hazırlık eğitiminden sonra esas meraklarımın ve heyecanlarımın olduğu fakülte hayatım başladı.  Bölüme ilk başladığımda aklıma takılan temel sorular : ‘ Acaba okul ekstra dil imkanı sunuyor mu ? , ‘ Hocalar gerçekten filmlerdeki gibi sadece derslere girip çıkan ;  öğrencilerle  hiç iletişime girmeyen kişiler mi ? yada ‘ Alacağım eğitim benim için yeterli olacak mı ? ’ gibi sorulardı.  Sırasıyla cevaplamak gerekirse ; Yeditepe Üniversite’si sunduğu kredisiz dil dersleri kapsamında bizlere Rusça , Almanca , Çince, İspanyolca Fransızca gibi dilleri öğrenme fırsatı sunuyor ki bir mühendislik öğrencisi için ekstra dil öğrenmenin ; ileriki yaşamında ona çok büyük artısı olacağı yadsınamaz bir gerçektir. İkinci sorumun cevabı olarak diyebilirim ki bölüm derslerinde ve havuz derslerinde derslerini aldığım tüm hocalarım tam anlamı ile çok yüksek donanıma sahip , öğrencilerle diyalogtan uzaklaşmanın tam aksine öğrenci ile iç içe olup sorularına yardımcı olmaktan asla kaçınmayan , içten ve cana yakın kişilerdir. Bu okula ve bölüme başvuracak arkadaşlarıma bunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim. Eğitim konusuyla ilgili olarak ise , hala cevabını almaya devam ettiğim sorudur, gerek bölüm dersleri gerekse havuz derslerinde Yeditepe Üniversitesi’nin iyi bir eğitim verdiğini düşünüyorum. Bölüm derslerinde öğrendiğimiz bilgilerin  laboratuvarlarda  pekiştirme şansı tanınmakta ; öğrenme kalıcılaştırılmaktadır.İnşaat Mühendisliği Pr. başvuracak arkadaşlarıma diyebilirim ki :Bölüm ve hocalarımız bizleri her türlü mesleki bilgi ve mesleki kültür anlamında doyuracaktır. Yeterki bizler öğrenmeye hevesli olalım. Tüm arkadaşlarıma sınavlarında başarılar dilerim!

asarican

İnş. Müh. Ali Sarıcan

YÜ İnşaat Mühd. Bölümü

2017 Mezunu

Neden Yeditepe Üniversitesi? Neden inşaat mühendisliği? Öncelikle bu yazıyı okuyacak olan herkes gibi benim serüvenim de ilk başta kararsızlık ile başladı. Üniversite sınavlarına hazırlanırken bir amacı olan herkes gibi çok büyük hedeflerle yola çıktım. Gelişen dünyayı ve ülkemiz şartlarını düşündüğümde inşaat alanı benim için fazlasıyla ilgi çeken bir sektördü. Birşeyler başarma olgusu, yaptığın şeyleri günden güne izleyip “İşte bunu ben yaptım.” diyebileceğin bir şeyi  ortaya çıkarma fikri bile beni heyecanlandırıyordu. Üstelik de çalışabileceğim bir çok alan vardı. Ben İstek Uluğbey Fen Lisesi mezunuyum. İstek Okullarında okuyan herkes için yolun devamı Yeditepe Üniversitesi’dir diye bir klişe vardır. Ben bu klişeye kapılanlardan değildim; tam tersine dünya sıralamasında ilk 100’de olan bir üniversiteye giremeyeceksem kesinlikle Yeditepe Üniversite’sinde okumalıyım diyen biriydim. Çünkü Türkiye’de inşaat mühendisliği bölümüne sahip en iyi üniversitelerden biri olduğunu düşünüyordum. Akademik kadrosu oldukça güçlü, öğrencileriyle bir olan ekip çalışmasına sahip ve her türlü teknolojik  imkana sahip olduğunu da düşünürsek benim için Yeditepe biçilmiş bir kaftandı. Dediğim gibi İstek Vakfında liseyi okuduğum için Yeditepe Üniversitesi tanıtımlarına gitmek de oldukça kolay olmuştu. Nitekim üniversite sınavlarından sonra %100 Burslu olarak Yeditepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü seçtim. Bu son dönemim ve mezun oluyorum geriye dönüp baktığımda iyi ki yapmışım dediğim bir şey kesinlikle bu üniversiteyi ve bölümü seçmek oldu benim için, tabii ki zorluklar oldu, derslerin çok ağır geldiği dönemler oldu. Fakat bu bölümü ingilizce bitirmiş olmak benim için yurtdışında iş imkanı kapılarını ardına kadar açtı, bunun yanısıra diğer dilleri öğrenmek de Yeditepe’nin sağladığı imkanlar ile çok kolay; kesinlikle bu bölümü seçicek olanlara bu imkanlardan faydalanmalarını tavsiye ederim. Akademik kadroya gelirsek onların bizler istediğimiz sürece her konuda yardımcı olduğunu fazlasıyla deneyimledim, iş hayatına başlamış biri olarak onlardan öğrendiklerimin hayatın her anında ne kadar da yanımda olduğunu gördükçe mutlu oluyorum. Son olarak Yeditepe Üniversitesi’nin sahip olduğu değerler, verdiği eğitim, sunduğu imkanlar ve başarılı olmak isteyen herkes için açtığı yollar ile doğru tercih olduğunu düşünüyorum.  Yapacağınız tercihlerin şimdiden hayırlı olmasını dilerim.

ed

İnş. Müh. Elif Daniş

YÜ İnşaat Mühd. Bölümü

2016 Mezunu

Yeditepe Üniversitesi yaptığım en doğru tercihlerden biriydi. Okula başladığınız andan itibaren gerek hocalar ile olan ilişkileriniz, gerekse aldığınız eğitimden doğru üniversiteyi tercih ettiğinizi hissediyorsunuz. Gayet güçlü bir akademik kadroya sahip olan Yeditepe Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra sadece Türkiye’de değil tüm dünyada çalışabilecek bilgi ve donanıma sahip oluyorsunuz. Aldığım eğitim kadar sosyalliğin, okul içindeki etkinliklerin de önemli olduğunu düşünüyorum ve Yeditepe Üniversitesi’nde gerek okul içindeki yeşil alanları,kafeleri, çamlıkları gerek size sağladığı birçok seminer, kurs, etkinlik; gayet rahat edebileceğiniz, keyifli vakit geçirebileceğiniz birçok alana sahip. Okulda diğer önemli kısım ise birçok farklı görüşte arkadaşlara sahip olmanız fakat en güzel yanı ise bu farklılıklara kimsenin takılmadığı, herkesin oldukça birbirine uyum sağladığı bir üniversite.Herkesin birbirine saygılı çokça da sevgili olduğu çok sıcak bir okul. Bana kattığı kaliteli eğitimi, samimi dostları ve pek değerli hocalarım için teşekkür ederim Yeditepe Üniversitesi.

ozgecan_oztan

İnş. Müh. Özgecan Öztan

YÜ İnşaat Mühd. Bölümü

2016 Mezunu

2011 yılında giriş yaptığım Yeditepe Üniversitesi Inşaat Mühendisliği Bölümünden 2016 yılının Haziran ayında mezun oldum. Aradan geçen zamana rağmen sınav senesinin stresi, tercih döneminin kafa karışıklıkları hala dün gibi aklımda. Üniversite tercih sürecinde Yeditepe Üniversitesi ilk bakışta yemyeşil kampüsüyle sonrasında da bir mühendislik ögrencisi olarak sahip olduğu geniş laboratuvar imkanları ve güçlü akademik kadrosuyla beni kendine hayran bıraktı. Bunun yanısıra alacağım eğitimin yüzde yüz ingilizce olacak olması ileride yurtdışında almayı planladığım yüksek lisans eğitimi için de çok faydalı olacaktı. Bir senelik hazırlık eğitimimi tamamlayıp, bölüm derslerimi almaya başladığımda bana hem okulumu hem de Inşaat Mühendisliğini daha çok sevdiren hocalarımla tanıştım. O dönemde bana eğlence gibi gelen “Yapı Malzemeleri” ve “Zemin Mekaniği” derslerinin laboratuvarlarında yaptığımız deneylerin, Akçansa Çimentoya ve Karabük Demir Çelik Fabrikasına yaptığımız gezilerin, teoriyle pratiği birleştirme anlamında bana sağladığı faydaları bugün çok daha net bir şekilde anlıyorum. Bunun yanısıra pek çok okulda verilmeyen “Autocad”, “SAP2000” ve “Excel” gibi bilgisayar programlarını öğrenmiş olmak mezun olduktan sonraki ilk iş deneyimimde bana kayda değer bir ayrıcalık kattı. Mühendislik Fakültesinde geçirdiğim dört sene boyunca ders saatlerinin dışında da hem hocalarımıza hem de bölüm asistanlarımıza erişim sağlamamız her zaman mümkündü. Bu sayede derslerde anlayamadığımız ya da kendimizi eksik hissettiğimiz her türlü konuda yardım alma şansı buluyorduk. Bugün bile mezuniyetimin üzerinden sekiz ay geçmiş olmasına rağmen yeni başladığım kariyer yolunda attığım her adımda hocalarımdan akıl alıyor ve destek görüyorum. Sonuç olarak tüm kalbimle söylemek isterim ki geriye dönüp baktıgımda bu okulda geçirdiğim beş sene hem akademik hem sosyal anlamda kendime yaptığım en kıymetli yatırımdı. Bende emeği geçip, kendimi bu okulun bir parçası gibi hissettiren herkese müteşekkirim. Umarım siz de benim gibi Yeditepe ailesine katılıp bu kaliteli eğitimi alma ve güzel deneyimleri yaşama şansı elde edersiniz.

oatasalar

İnş. Müh. Oğuzhan Ataşalar

YÜ İnşaat Mühd. Bölümü

2015 Mezunu

Merhaba arkadaşlar,

Tercih listemde Yeditepe Üniversitesi’nin ilk sırada yer almasının nedeni; ablamın bu okulda okuyor olması, sıcak arkadaşlık ortamı, harika kampus hayatı beni zaten Yeditepe ye çeken en önemli faktörlerden. Bunların sonunda en etkili olan ise, lise 3. sınıftayken katıldığım Yeditepe Anadolu tanıtımda Ayşegül hanımla tanışmamdır. Kafamda ki saçma sapan düşüncelerden kurtarıp belki de bugün ki hayatımın başlangıcını yapmam da emeği büyüktür.

2010 yılında LYS sınavından sonra Yeditepe Üniversitesi inşaat bölümünü burslu kazandım. İngilizcemin yetersiz oluşundan dolayı 1 sene hazırlık okudum ve fakülteye başladım. Lisedeyken sizlerin de duyduğu gibi, yok hocalar seninle muhatap olmaz, yok seninle ilgilenmezler, yok yüzüne bile bakmazlar. Tüm bu saydıklarımın tabu olduğu üniversitedir YEDİTEPE. Sadece kendi bölümüm için değil, işimin düştüğü bütün hocalardan benzer tepkileri aldım.Bu yüzden üniversite hayatım inşaat bölümü olarak bir arada aile olarak geçti. Buradan Bütün hocalarıma teker teker teşekkür ederim.

Hazırlık biter bitmez rektörlükte asistan olarak çalışmaya başladım bunun karşılığında yurt, servis, yemek bursu alabiliyorsunuz. Bizim okulun en güzel yanlarından birisi de öğrenci kulüpleri! IAESTE kulübüyle Avrupa’nın birçok ülkesini gezme imkânım oldu ve bu sayede birçok arkadaş edimdim. 2.sınıfın yazında staj için Dubai ye gittim. Bu tercihimde tabi ki İngilizce eğitim almamız çok önemli rol oynadı. Dubai de önemli tecrübeler ve referanslar edindim. Yaklaşık olarak 3. sınıftayken şantiyede iş buldum ve saha mühendisi pozisyonunda çalışmaya başladım. Eğitimle beraber uygulamayı götürebilirseniz sizin için çok yararlı olacaktır. Şuan en büyük pişmanlıklarımdan birisi erasmus programına katılmamaktır. Okulun sağladığı o kadar çok imkân varken değerlendirmediğim içim gerçekten çok pişman olabilirsiniz. Herkesin tatması gereken bir tecrübe.

Evet okul bitti, iş nereden bulacağız vs.… Bu streslerin hiç birini ben yaşamadım ve çevremdeki birçok arkadaşımda okul biter bitmez ya işe girdiler yada yurt dışında eğitimlerine devam ettiler. Ben şuan 2. sınıfta  staj yaptığım MNG Zemtaş firmasında Suudi Arabistan’ın Jeddah kentinde çalışıyorum. Üzerimde emeği olan herkese teşekkür ederim. Saygılarımla.

Berika

Berika Ceren Cihan

3.sınıf Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Çift Anadal Öğrencisi

Mayıs 2015

Üniversite tercihlerimi yaparken ilk sıralara Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi yazmakla eğitim hayatım adına en doğru kararı verdiğimi düşünüyorum. Yeditepe Üniversitesinde okuyor olmak benim için gerçekten büyük bir şans. Bu şansımın başarıya dönüşmesinde en önemli etken ise elbetteki gece gündüz bizimle birlikte çalışan, öğrenci-öğretmen ilişkisini saygı sevgi çerçevesinde yürüten, kendi alanlarında yüksek donanım ve bilgiye sahip hocalarımız. Üniversitemizin bize sunduğu imkanlar ile ‘Yeditepe’li olmak bir ayrıcalıktır’ sözünü doğruluyor, bize geleceğimize dair önemli adımlar atma şansı veriyor. Üniversitemizin çift anadal programları sayesinde 2. Sınıftan itibaren İnşaat Mühendisliği bölümünde okumaya başladım ve bu hayatım boyunca elde ettiğim en değerli fırsat. Hem Mimarlık hem İnşaat Mühendisliği bölümleri öğrencileri olarak okulumuzda mesleğimiz adına en üst düzey eğitimi almakta ve eğitim hayatımız süresince en iyi imkanlarla mesleğimizin provasını yapmaktayız. Öğrencileri bilim adına hep daha iyi yerlere taşımayı hedef edinmiş, Atatürk ilke ve inklaplarından asla ödün vermeyen, kaliteli eğitim çerçevesinde öğrencilere geniş imkanlar sunan Yeditepe Üniversitesinden mezun olacak olmaktan gurur duyuyorum.

şükrücan

Şükrü Can Akkuş

3.Sınıf Öğrencisi

Mayıs 2015

Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği öğrencisiyim.Yeditepe Üniversitesi tercihlerimin ilk başındaki üniversiteydi. Yeditepe Üniversitesinde 1. sınıfı derece ile tamamladıktan sonra başka bir üniversiteye yatay geçiş yaptım. Eğitim şartlarının daha iyi olacağını düşünerek bu kararı verdim. Geçiş yaptığım üniversite günümüzde İstanbul’da bulunan iyi üniversiteler arasında gösterilmektedir. Bir dönem orada okuduktan sonra Yeditepe Üniversitesi’nin eğitim şartlarının ne kadar üst düzeyde olduğunun bilincine vardım. Büyük bir hata yaptığımı fark ettim ve tekrar Yeditepe Üniversitesi’ne yatay geçiş yaptım. Bu hatayı anlamamı sağlayacak belli kıstaslar vardı. Bunların en başında Yeditepe Üniversitesi’nde günümüz çağıyla eş giden ve uluslar arası standartlarda eğitim verilmesiydi. Öğrenim dilinin yüzde yüz İngilizce olması da büyük bir avantajdır. Bunun yanı sıra 20 farklı yabancı dil öğrenme, yurt dışındaki üniversitelerde eğitim görme, çap, yandal ve erasmus imkanlarıyla öğrencilere her alanda kendini geliştirme olanağı sunuyor. Hocaların öğrencileri ile olan iyi iletişimi ve akademik kadronun kalitesi de öğrencilerin sahip olduğu en büyük fırsatlardan biridir. İnşaat Mühendisliği laboratuarı sahip olduğu cihazlarla birlikte ve birçok dersimizin laboratuarla eş zamanlı yürümesi; bütün öğrencilerinde uygulama ve test aşamasında da derse dahil olabilmeleri uluslararası standartlarda verilen eğitimin göstergesidir. Sağladığı akademik faaliyetler; seminerler, kurslar, kariyer günleri ve geziler aynı zamanda öğrenciyi iş hayatına da hazırlamaktadır. Her bölümden ders seçilebilmesi de geniş bir eğitim anlayışına sahip olduğunu göstermektedir. Şuanda üçüncü sınıf öğrencisiyim ve İktisat bölümü ile yandal yapmaktayım. Mezun olduğumda da iş alanında rakiplerimden bir adım önde olacağımı bilmek ne kadar doğru bir tercih yaptığımın huzuru ve güveni ile farkındalık yaratmaktadır.

taha

Taha Şam

3.Sınıf Öğrencisi

Haziran 2015

Kaliteli akademik kadrosu, bu kadrodan alınabilecek kaliteli bir eğitim ve aldığınız eğitimi uygulamaya dökebileceğiniz standartların üzerindeki çalışma alanlarıyla, gerek özel sektörde gerekse akademik hayatta istediğiniz konuma ulaşabilmeniz için Yeditepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün geleceğinize ışık tutacağına inanıyorum. Fakülte yıllarında, öğrencilerin aldıkları inşaat mühendisliği bilgilerinin yanı sıra, hazırlıkta altyapısını yaptıkları İngilizceyi fakültede üst düzeye çıkartarak rakiplerinizden her zaman bir adım önde olma fırsatı vermektedir. Eğitim hayatının dışında, Yeditepe üniversitesi doğayla olan bütünlüğü, düzenli ve tek kampüs oluşuyla da mükemmel sosyal imkanlar sağlayan bir yaşam kompleksidir. Kısacası, geleceğe emin adımlarla ilerlemek isteyen öğrencilerin ilk tercihidir Yeditepe Üniversitesi.

ömercan

Ömer Can Gümüşay

2015 Mezunu

Mayıs 2015

Tercih listemi belirlerken Yeditepe Üniversitesi hakkında aldığım iyi yorumlar ve gezdiğimde şahit olduğum güzel olanaklara sahip bir kampüs sayesinde kararımı Yeditepeli olmaktan yana kıldım. Ancak,insan tercih yaparken yaşamadığı üniversite hayatını sadece dışarıdan gelen tavsiyeler ve gözlemlerle kafasında kuruyor. En başından beri hayalim olan İnşaat Mühendisliği Lisans eğitimim süresince bana yol gösteren, bana göre hepsi kendi alanında isim yapmış Türkiyenin en başarılı ve iddialı akademik kadrosuyla beraber teknik üniversite standartlarında çok başarılı bir süreç sonunda mezun oldum. Atatürk ilke ve inkılapları ışığında verdiği üst düzey eğitim sayesinde donanımlı bireyler yetiştiren Yeditepe Üniversitesi, aldığı güzel yorumların ve kampüsün insana sağladığı olanakların fazlasıyla hakkını vermekte.

elifturkel

Elif Türkel,

2014 Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği Çift Anadal Mezunu

Mayıs 2015

Üniversite hayatının insan yaşam sürecinde önemli bir yol ayrımı olduğunu düşünmekteyim. Hedeflerimize bir adım daha yaklaşacağımız bu süreçte doğru yolu seçerek eğitim hayatımıza başlamamız önemliydi. Yeditepe Üniversitesi her biri kendi branşlarında uzman, başarılı, seçkin akademik kadrosu ve eğitiminde temel edindiği çağdaş, akılcı yöntemlerle her zaman bir adım önden gitmeyi başarabilmiş bir üniversite olmuştur. Benim için Yeditepe Üniversitesi mimarlık mesleğinin temellerini öğrenmeye başlamışken çift lisans yapabilme imkânı ile inşaat mühendisliği bölümünü de tamamlayıp çift diplomayla mezun olabilme fırsatı sunmuştur. Lisans eğitimimiz boyunca üniversitemizin ana eğitim dili olan İngilizcenin haricinde ikinci bir dil öğrenebilme şansımız olmuştur. İnşaat mühendisliği bölümünde mesleki kazanımlarımızı birbirinden özel ve başarılı akademisyenlerden edinebilmenin yanında fakülte bünyesinde bulunan inşaat laboratuvarları vasıtası ile uygulamalı eğitim ayrıcalığı sunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra eğitim dönemleri boyunca yapılan saha gezileri de teorik olarak edindiğimiz bilgilerimizi yerlerinde görebilme fırsatı sağlamaktadır. Üniversitemiz içerisinde her ihtiyaca cevap veren keyifli bir yerleşkeye sahip, öğrenci kulüpleriyle devamlı faaldir.

Işıloktay

Işıl Oktay

2014 Mezunu

Mayıs 2015

Yeditepe üniversitesi inşaat mühendisliği bölümü tercihlerimin ilk sırasındaydı ve kazandığımı öğrendiğimde çok mutlu olmuştum.5 sene boyunca ne kadar doğru bir tercih yaptığımı tekrar tekrar anladım.Beni bu meslek dalında eğiten ve mesleğime olan  sevgi ve ilgimi artıran kendi alanlarında çok başarılı öğretmenlerle okuma fırsatını yakaladığım için gerçekten şanslıyım .Eğitim hayatım süresince ne zaman  zorlansam yanımda olan hocalarım mezuniyetimden sonrada aynı içtenlikle yanımda olmaya devam ettiler.Böyle kaliteli bir kadro ile okumanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum.Sadece eğitimde  değil  öğrencilerin sosyal  yönünde de gelişmesinin  önemini çok iyi bilen  ve  öğrenci kulüpleri ve aktivitelerle kendini yükselten bu eğitim kurumu ,gelecekte başarıyı yakalamak isteyen gençlerin  amaçlarına ulaşmaları için mükemmel bir tercih.

muge

Müge Gülver

2014 mezunu

Mayıs 2015

Tercih listemi hazırlarken çeşitli üniversitelerde ki mühendislik fakültelerini araştırdık. Yeditepenin akademik kadrosunun en iyileri olduğunu ve müfredatının uluslararası seviyede olduğunu görünce de gönül rahatlığı ile de ilk tercihimize yazdık .5 yıl boyunca aldığımız eğitimin hocalarımızın canı gönülden ilgileri destekleri bilgileri bizleri sadece teoride değil pratik olarak da mesleğimizde hazır hale getirmeleri Yeditepe Üniversitesini seçtiğimizin en doğru kanıtıdır. Aldığımız ingilizce eğitimin yanın da size ikinci hatta üçüncü bir yabancı dil öğrenme fırsatı da vermektedir. Sosyal faaliyetleriylede bilgilerimizi pekiştirmiştir. Sırf okulda aldığımız eğitim ile kalmayıp bizleri malzemelerin çıktığı fabrikadan tutup başarılı kişilerle buluşturup o insanlarla sohbet düzenleyip aynı zamanda yeri gelince sahayda gidip okulda öğrendiklerimizi pratikte sunmaya kadar pek çok faaliyet sunar. Böyle gezilerle öğrencilerini hep başarılı olaya teşvik eder. Alanın da çok değerli hocalardan aldığımız derslerimiz, seçtiğimiz mesleklerimiz de çok güzel işler başaracağımızın göstergesidir .Yeditepe Üniversitesinin en değerli hocalarından biri olan sevgili Mehmet Murat Monkul hocamız ile beraber çalıştığımız projenin uluslararası makalede yayınlanması Yeditepe Üniversitesinin öğrencilerini uluslararası mecrada Türkiyenin adını en güzel ve başarılı biçimde ve ülkesine faydalı gençler yetiştirmektir. Kız kardeşimi de hiç düşünmeden Yeditepe Üniversitesinde okumasını istedik .Güzel ve başarılı gençleriyle Yeditepe Üniversitesinin ayrıcalıklı olduğunu, ülkesini daha da ileri götürecek öğrencileriyle gurur duymasını sağlayalım.

tolga

Tolga Ünlüsoy

2014 Mezunu

Mayıs 2015

Yeditepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2014 yılında mezun oldum. Yeditepe’de 4 harika yılım geçti. Yerleşke olarak İstanbul’daki üniversiteler arasında en iyi kampüse sahip diyebilirim, aslında şehre yakın olduğunuz ama içindeyken apayrı bir dünyada olduğunuz harika bir kampüs. Yeditepe İnşaat Mühendisliği bölümü, siz almak istediğinizde, umduğunuzdan da fazlasını size veren bir bölüm. Ben şuan Londra’da Construction Management üzerine yüksek lisansımı yapıyorum ve Yeditepe’deki gerek lisans bitirme projemdeki danışman hocamın gerekse bölümdeki diğer hocalarımın bana ne kadar çok şey kattığını fazlasıyla görüyorum. İnşaat Mühendisliği bölümündeki hocalar, alanlarında uluslararası bilgilere ve başarılara sahip akademisyenler. Birçok diğer üniversiteye nazaran bölümde daha az öğrenci olduğu için bu hocalardan bireysel olarak çok fazla yararlanma imkanınız oluyor. Daha önce bahsettiğim gibi şuan yurtdışında yüksek lisansıma devam eden biri olarak kıyaslama yaptığımda söyleyebilirim ki, Yeditepe’de size uluslararası alanda avantaj sağlayacak kaliteli bir eğitim alıyorsunuz. Kısacası, üniversite hayatınızı hem eğlenceli ve unutulmaz geçirmek hem de kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız Yeditepe Üniversitesi aradığınız tercih.

cansu

Cansu Açık

2013 Mezunu

Mayıs 2015

Benim neden sorumun cevabi, mühendislik eğitimini bambaşka bir boyuta taşıyarak teorik bilgilerin yani sıra çokça uygulamaya yer veren, eğlendirerek öğreten ve daha ilk günden takım olma bilincini aşılayarak is hayatına hazırlayan bir bolum olduğu için Yeditepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bolumu. Ustun akademik bilgileriyle her sorumun cevabi olan, gerek okurken gerekse mezun olduktan sonra hiçbir konuda yardımını esirgemeyen hocalarım basariye doğru emin adımlarla yürümemi sağlayan en büyük etken oldular. Bu bolumu seçmekle sadece başarılı bir kurumun değil, ayrıca büyük bir ailenin parçası olmanın gururunu yaşıyorum. İngilizce eğitimi, sosyal sorumluluk projeleri, aktif çalışma grupları ve çift anada yapabilme imkânıyla her alanda kendini geliştirmek isteyen herkese Yeditepe Üniversitesini tavsiye ediyorum.

berkay

Berkay Zafer Erdem

2013 Mezunu

Mayıs 2015

Yeditepe Üniversitesi İnşaat mühendisliği bölümünün tecrübeli akademik kadrosu, eğitim kalitesi ve laboratuvar olanakları bu bölümü tercih etmemde önemli rol oynamıştır. 4 yıllık üniversite eğitimi süresinde öğrencilerin yaptığı projeler ve çalışmalar sayesinde mezun olduklarında piyasada ve akademik alanda ilerlemeleri için temel eğitimi sağlamaktadır. Ayrıca eğitim dilinin ingilizce olması bölümün sağladığı en önemli avantajlar arasında yer alıp, mezunların yurtdışın da devam edebilecekleri eğitime ve çalışma alanlarına hızlı bir şeklide adapte olmasını sağlamaktadır.

aykut

Aykut Tuncer

2013 Mezunu

Mayıs 2015

Benim de önceki yıl mezun olduğum Yeditepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünün; güçlü akademik kadrosu, modern eğitim sistemi ve belirli standardları yakalamış teknik donatılarıyla ülkemizdeki en başarılı inşaat mühendisliği bölümlerinden biri olduğuna inanıyorum. Okulumda eğitimim süresince, öncelikle İngilizce hazırlık sınıfı sayesinde güçlü bir yabancı dil birikimim oldu. Hazırlık eğitiminden sonra ise hocalarımla iletişimimi maksimum seviyede tutabildiğim, mevcudu az, mekanların elverişli olduğu sınıflarda fakülte eğitimime başladım. Mühendislik eğitimim süresince çok verimli olabilen laboratuvar destekli dersleri alabilme şansım oldu. Ayrıca bu süreç zarfında bizlere Erasmus programları, yan dal ve çift ana dal eğitimi gibi fırsatlar sunuldu ve ben de İnşaat Mühendisliği bölümünün yanı sıra hocalarımın da desteğiyle çift ana dal eğitimi kapsamında Mimarlık Bölümünü de tamamladım. Her iki bölümde de Yeditepe Üniversitesinin ayrıcalıklı eğitim anlayışını tattığımı belirtmek isterim. Ayrıca üniversitede bulunduğum süre içerisinde kampüs olanaklarıyla sosyal anlamda kendimi geliştirme fırsatı bulabildim. Şuan yine kendi üniversitemde Mimarlık Bölümünde yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Aday arkadaşlara şiddetle Yeditepe Üniversitesi’nde öğrenci olma ayrıcalığını tatmalarını tavsiye ediyorum.